Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvy v zahradě - Krajiná posetá květy

20150513_191926.jpg                barvy.jpg

Kvetoucí trvalky jsou jasným favoritem květinových záhonů. Jsou přitažlivé, dlouhověké a nenáročné. Vytrvale kvetoucí zaplavují zahradu barevnou krásou na rozdíl od letniček rok co rok  nezřídka vydrží na témže místě dokonce několik desetiletí. Zároveň vyžadují méně prostoru než kvetoucí keře, takže i po letech, se vám "vejdou" na místo, které jsme pro ně vymezili.

 20150723_131659.jpg             barvy-2.jpg

Krásně kvetoucí záhony dokážou mimořádně umocnit vhodně upravené okolí. Je ale důležité vybrat správné trvalky a vhodně je rozmístit na plochu záhonu. Vhodně zvolenou barevnou kombinaci můžeme společně docílit mimořádného efektu.

20150723_123533.jpg               barvy-3.jpg

Barvy jsou nejmocnější tvůrci nálady v zahradě. Představují určitý styl zahradní tvorby, který můžeme společně vybrat a zrealizovat.

 

KVETOUCÍ DŘEVINY -  Barevný stín

Stromy a keře vytvářejí základní kostru zahrady, proto je důležitá promyšlená volba druhů a odrůd, správný tvar a výška. Patří v zahradě k nezastupitelným prvkům. Ovlivňují podobu zahrady po desítky let. Nenásilně člení pozemek. Propůjčují zahradě osobitý vzhled i v zimě, kdy trávník a trvalkové záhony zmizí pod sněhem.

 kere.jpg

Vhodným výběrem vytvoříme zelenou kulisu, kvetoucí clonu a neodolatelný pohled. Když strom a keř rozkvete, stane se nejnápadnější ozdobou vaší zahrady.

Námi zpracovaný osazovací plán plný kvetoucích keřů a květů zajistí vaší zahradě jedinečnost.

20150614_103530.jpg