Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylinky pro zdraví, krásu i potěšení

Bylinky - užitečná krása

Aromatické bylinky se uplatní v kuchyni, kosmetice i při léčení drobných zdravotních potíží. A většina z nich také pěkně vypadá. bylinky jsou zdravé, chutné a dekorativní. Jsou nepřekonatelné co do bohatství tvarů, vůní a chutí. Mají mnoho krásných a užitečných vlastností. Jejich aroma podtrhuje chuť nejrůznějších pokrmů, které jsou díky nim také stravitelnější. Léčivé čaje zmírňují zdravotní obtíže. Koupele s léčivými aromatickými květy či listy pomáhají zapomenout na všechen stres. Uklidňující vůně zaženou rozčílení, bolest hlavy i neklid. Také v domácí kosmetice najdou bylinky široké uplatnění.

Bylinky svým vzhledem obohatí zahradu i terasu. Oproti mnoha jiným zahradním rostlinám mají jednu výhodu. Dobře prospívají a vypadají i na malém prostoru. Pro malý bylinkový záhon stačí plocha okolo jednoho čtverečního metru. Působivé jsou minizáhony ve tvaru čtverce, trojúhelníku, kruhu nebo kosočtverce. Místo pro aromatický záhonek se najde také v předzahrádce, kde jeho vůně vítá kolemjdoucí i návštěvníky.

Klasicky řešenou bylinkovou zahradu můžeme snadno vytvořit na vaši zahradě, a to jak na velké, tak i malé ploše. Bylinky se vejdou na každou zahradu. záhon pro labužníky najde místo u terasy, v polostinném zákoutí nebo uvnitř vaši zahrady. I při minimální péči z ní budete mít radost a užitek.