Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahrada pro labužníky -ovoce, zelenina, bylinky

Nejčerstvější je zelenina z vlastní zahrádky

Jaro - nejlepší čas pro naplánování si kuchyňské zahrádky. Stačí pár druhů ovoce a zeleniny a můžete se při domácím pěstování soustředit na to hlavní- lahodnou chuť plnu vitamínuA kromě toho si můžete být jisti, že úroda z vašich záhonů nebyla ošetřena chemickými přípravky. To je v dnešní době, již vládne trend bio, nezanedbatelné.

kvet-jablon.jpg          

 

Léto - na zeleninových záhonech panuje hojnost a také ovocné keře slibují bohatou úrodu. Ve vrcholné sezóně nabízí zahrada každý den bohatou úrodu. V zahradě, která se každým dnem proměňuje, je více dobrot než doma.

20170503_131357.jpg       20160624_060904.jpg       

    

Podzim - konec sezóny přináší nejen práci, ale zejména mnoho požitků. Záhony stále ještě kvetou a hlavně - je čas sklízet, a pokud je úroda, také uskladňovat.

merunky.jpg        jablka.jpg

Hranice mezi okrasnou a užitkovou zahradou se při správném naplánování splývají. V pestré směsi ovoce, zeleniny a bylinek se rostliny vzájemně podporují v růstu a často jsou lépe chráněny před běžnými škůdci a chorobami. Úspěch záleží na správném plánování. Společně vybereme plochu, která je k dispozici a po zvážením kolik práce a času chcete pěstování věnovat, navrhneme vhodnou kuchyňskou zahrádku přímo u vás.

3.jpg