Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁLEŽÍ NA STYLU

Najděte se ve svém stylu

FORMÁLNÍ (Moderní)  - Formální záhony - označované také jako geometrické - se vyznačují rovnými liniemi, vyváženými proporcemi a často symetrickým uspořádáním záhonů a rostlin. Formální záhony s novými materiály, štěrkem, zelené rámy z rostlin....

20150723_124604.jpg            moderni.jpg

 

VENKOVSKÝ - Tento styl je také možné označit jako romantický. Jedná se v podstatě o domácí variantu anglického parku. Charakteristické jsou obloukovité linie a záhony tvarované podle přírodních vzorů. K tomu se hodí výběr rostlin, které navodí romantickou, zasněnou atmosféru a osloví všechny smysly. Styl využívá především záhonové trvalky s velkými květy v sytých barvách, často v kombinaci s růžemi.

20150723_120834.jpg               venkovsky-2.jpg

MEDITERÁNNÍ - Teplé barvy, šedolisté rostliny, aromatické bylinky a květy - záhony mají specifický ráz a umožní vám přenést se na chvíli zpět na dovolenou u moře. Mediteránní záhony rozkvétají o něco později, zato však kvetou vytrvale.

mediteranni-2.jpg               20150723_130816.jpg

PŘÍRODNÍ - I obyčejná zahrada může být malou přírodní rezervací, která je esteticky krásná a pestrá, nabízí  životní prostor užitečným živočichům, umožňuje celé rodině relaxovat a užívat si přírodu.

prirodni.jpg               kvetouci-2.jpg

SUCHÝ - Zahrada vystavena intenzivnímu slunečnímu záření, ve které navíc není vody nazbyt, je velkou výzvou. Ačkoliv se jedná o extrémní podmínky, které dokážou potrápit, můžou být i tyto zjevné nevýhody využité ve prospěch krásné zahrady plné kvetoucích rostlin.  

suchy.jpg

LESNÍ -  Zahrada se vzrostlými stromy či pozemek přímo sousedící s lesem v sobě skrývá potenciál a nabízí množství různých přírodních podmínek, které vyhovují širokému spektru kvetoucích rostlin, okrasných keřů a  stromů.

lesni.jpg            lesni-2.jpg

ASIJSKÝ -  Asijské zahrady si vystačí s několika málo prvky: kameny, štěrkem, vodou, bambusem a úzkým výběrem rostlin. S tím na malém prostoru vytvoří rozmanitou a harmonickou krajinu. záhony jsou decentní a působí zejména díky kontrastům listů.

Cílem je vytvořit místo klidu a meditace.

japonska.jpg