Přírodní zahrady plné barev, vůní a chutí

Zahrada pro děti ze Základní školy v Hlučíně

...Nová zahrada pro děti - altán jako venkovní učebna, vyvýšené záhony, edukativní tabule, výsadba trvalek a okrasných keřů, ovoce ve tvaru spirály, bylinky, skalka, čmelín, hadník...

V roce 2019 se naskytla možnost získat dotaci ze SFŽP na realizaci školní zahrady v přírodním stylu. Uvědomili jsme si, že jestli chceme něco takového uskutečnit, budeme potřebovat projekt. Oslovili jsme firmu paní Slívové - Přírodní zahrady s.r.o.

Po počátečních schůzkách, při kterých jsme si ujasňovali, co od rekonstrukce zahrady očekáváme a jaké jsou možnosti, nám paní Slívová předložila projekt, který splňoval naše představy. Velmi oceňujeme, že paní Slívová dokázala poslouchat naše názory, a nejen, že je promítla do projektu, ale zároveň nám byla jakýmsi mentorem, který nás odborně vedl a dokázal nám nemalou měrou pomoci při podání žádosti o dotaci na SFŽP. A protože má zkušenosti i s tvorbou přírodních zahrad, nabídli jsme jí účast ve výběrovém řízení na realizaci naší zahrady, kterého se s úspěchem zúčastnila.

Musím vyzdvihnou vynikající spolupráci, flexibilitu a smysl pro detail.

Mgr. David Honěk, zástupce ředitelky Základní škola Hlučín